Szkolny zespół uczniów z klasy 2c w składzie Natalia Makowska, Wiktor Wódkiewicz, Karolina Grabowska, Monika Romańska, Natalia Sołtysiak, Nikola Łydzbińska pod kierunkiem p. prof. Agnieszki Warzechy opracował trzy spośród czterech zadań zdalnych w ramach zmodyfikowanej formuły ogólnopolskiego projektu Młodzi Głosują oraz przygotowały filmik odnoszący się do obecnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa.
Zadania, które zostały zrealizowane zdalnie to:
-Jak media mówią o korona wirusie?- analiza:
W ramach tego zadania zostały porównane informacje dotyczące stanu epidemicznego w Polsce i na świecie i liczby zachorowań na COVID 19 na dzień 21 maja ,Analizie zostały poddane materiały przedstawiane przez trzy programy telewizyjne Fakty TVN, Polsat NEWS, TVP INFO .
https://www.tvp.info/48156442/koronawirus-w-polsce-mapa-zakazen-2105-maja-dane-
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-21/koronawirus-raport-dnia-czwartek-21-
Wniosek jaki został wysunięty, różnice między przekazami mogą wynikać z tego, że osoby przedstawiające dane informacje, korzystając ze tych samych źródeł mogą inaczej je zinterpretować.
-Zalety i wady demokracji, w czasie kryzysu:
Obecna sytuacja jest dużym wyzwaniem dla rządzących i społeczeństwa, w analizie wskazane zostały zagrożenia dla demokracji, jakie zagrożenia mogą powodować wprowadzane obostrzenia.
- Rozwiązywanie trudnych sytuacji w dyskusji:
W tym zadaniu zostały wypracowane przez poszczególnych członków zespołu zasady dobrej dyskusji, wskazane zostały problemy z jakimi możemy się spotkać np.: nie słuchanie argumentów osoby z którą prowadzimy dyskusję, brak umiejętności wypracowanie kompromisu, narzucanie swojego zdania, bardzo często jest to widoczne w dyskusji politycznej, która przejawia się niską kulturą polityczną jak i w życiu codziennym.
Wszystkie działania w ramach projektu zostały wykonane zdalnie co było dużym wyzwaniem i przedstawione na platformie programu Młodzi Głosują -Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Newsa przygotowała: p. prof. Agnieszka Warzecha.